Naše školka

Mateřská škola je v obci od roku 1950. Mateřská škola je jednotřídní, ale nyní od 1.9.2022 otevřela kvůli velkému počtu dětí ještě jednu třídu, která je ovšem zřízená zatím na jeden školní rok. Druhá třída, která byla zřízená pro předškoláky - Sluníčka se nachází místo školní družiny v přízemí, stejně jako první třída - Berušky, kam chodí mladší děti. Celkem má naše MŠ 30 dětí, z toho 9 předškoláků a 21 mladších dětí. Naše škola prošla nedávno rekonstrukcí. Třída Berušek má dvě propojené místnosti s novým vybavením.  V zadní části se nachází sociální zařízení pro děti. Třída Sluníček je menší, ale vzhledem k menšímu počtu dětí zatím dostačující. Třída je také nově vybavená. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a postýlkami s povlečením. V přízemí se nachází i společná šatna pro obě třídy a školní jídelna, kam děti dochází, jak na svačinku, tak oběd.

Školní zahradu, která je součástí školy využíváme na pobyt venku i pro odpolední činnosti.

MŠ je otevřená od 6:00 – 15:30 hodin. Všechny děti se schází ve třídě Berušek a od 7:30 se předškoláci rozchází do své třídy Sluníček, která funguje do 14:10. Poté se opět spojují s Beruškami, kde si je mohou rodiče vyzvednout.