Fotogalerie
←Předchozí
1
2
Následující→
-
-
V naší "duhové družině" jsme si společně vyrobili duhová trička. Vyzkoušeli jsme si barevnou batiku a celý proces, jak takové barevné tričko vznikne. Nejdříve vázání pomocí gumiček, výběr a nanášení barev a po zavaření i rozbalení a máchání v octové a čisté vodě - k překvapení dětí několikrát. Trička se dětem opravdu povedla a domů odchází všichni vesele barevní!
-
- Opět jsme začali nový měsíc - tentokrát v růžové barvě - kreslením plakátu věcí v růžové barvě. Tentokrát dal dětem zabrat ... popravdě moc se nám zaplnit nepovedl.
- Vytvořili jsme přáníčka pro maminky k jejich svátku.
- Na Den matek hned navázal Den rodin - vyprávění společných aktivit a zážitků opravdu děti bavilo.
- Dále jsme se zabývali povoláním. Ať už rodičů - kde děti krásně uměly popsat jejich práci, tak i svým vysněným budoucím zaměstnáním a jejich náplní.
- Samozřejmě relax ve formě hry nemohl chybět.
- Jako obvykle - na konci měsíce - ocenění největších "pracantů a plničů úkolů" za celý květen v družině.
-
- Duben nám září fialovou barvou... plakát opět děti neměli problém zaplnit a vymyslet spoustu fialových věcí.
- Jsou tu jarní dny plné života a mláďat, tak jsme si procvičili "zvířecí rodiny" - povídání o zvířatech, jejich způsobu života i užitku děti baví.
- Oslavili jsme Den Země sběrem odpadků v okolí školy a zopakovali jsme si co je pro naši planetu důležité, co je dobré a co jí naopak škodí. Barvy kontejnerů a třídění odpadu mají děti "v malíku".
- Při této příležitosti jsme vyrobili hmyzí domeček na školní zahradu a přejeme si, ať se "hmyzáčkům" líbí a nastěhuje se jich co nejvíc.
- Připomněli jsme si i Den knihy a dozvěděli se jak se vyrábí papír, jak vznikne kniha a navzájem si děti představili svoji nejoblíbenější knihu.
- A nakonec dubna - jak jinak - čarodějnice. Tvorba se dětem opět vydařila, vymyslely plno kouzel a ani hádanky na čarodějnické stezce pro ně nebyly problémem.
- Stihli jsme toho opravdu hodně ... i přáníčka pro seniory a samozřejmě si i hrát...
- Také jsme opět ocenili nejpilnější děti tohoto měsíce.
-
- Březen v naší družině má zelenou barvu, proto se nám náš "plakát" pěkně zelená.
- Tvořili jsme přáníčka pro všechny ženy v naší blízkosti.
- Začalo jaro, proto jsme si týden s jarními květinkami krásně užili - poznávali jsme je nejen ve váze, ale i na obrázcích, luštili, hráli tripexeso, ...
- Také jsme se věnovali jarním svátkům - samozřejmě jsou to Velikonoce - tradice v jednotlivé dny velikonočního týdne už všichni známe.
- Samozřejmostí je pobyt venku a tvoření a hra.
- Na konci měsíce jsme opět vyhodnotili "nej pracanty" měsíce v družině...a že jich v březnu bylo.
-
- V naší barevné družině je únor bílý - "plakát" se nám opět rychle zaplnil.
- Věnovali jsme se zimním sportům a radovánkám ať už venku nebo ve třídě.
- Dny masopustu jsme oslavili hádáním částí kostýmů dětí a tvořením vlastních masek.
- Ve vědomostech z první pomoci se děti předháněly a snad všichni v družině umí pracovat s obvazem a ošetřit kamaráda.
- Poslední týden jsme věnovali emocím. Stezku wellbeingu zvládli všichni na 1 a naučili jsme se a vyzkoušeli různé techniky jak se "dostat do pohody". Každý si vyrobil svůj antistresový míček.
- Samozřejmě jsme si hráli různé hry a odpočívali a vyhodnotili největší "pracanty" v ŠD.
-
- Leden máme v ŠD modrý - "plakát" se nám rychle zaplnil a ani tento měsíc se děti úkolů nezalekli a získali modré medaile.
- Nový rok 2026 jsme zahájili účastí v Ptačí hodince a pozorováním a tvořením ptáčků.
- S tématikou zvířátek jsme pokračovali i dále, kdy jsme se pro změnu věnovali volně žijící zvěři.
- Důkladně jsme prozkoumali skupenství vody pomocí pokusů a her - zima nás prostě baví...
- Proběhla degustace vody - při hlasování dětí jednoznačně zvítězila voda "kohoutková".
- Při hrátkách na sněhu se ukázala nejenom soutěživost, ale také umění být super tým a dokázat si pomoci při zjištění, jak může být sníh těžký...
- A samozřejmě stavebnice... nejlepší zábava kluků naší ŠD.
-
V posledním předvánočním týdnu nás v družině "navštívil" Ježíšek. Lépe řečeno - využil chvíle, kdy jsme byli na výletě a zanechal nám ve třídě překvapení v podobě dárečků a stromečku. Den jsme si jaksepatří užili a abychom umocnili sváteční atmosféru, připravili jsme si zdravé ovocné pohoštění. Dobroty jsme zapili voňavým vánočním čajíčkem se skořicí, badyánem a vanilkou. A pak už jsme si jen užívali krásného odpoledne...
-
- Prosinec v naší ŠD měl černou/šedou barvu ... plakát "v barvě" se opět podařil.
- Před svátky jsme vytvořili spoustu přáníček, procvičili si jemnou motoriku při tvoření jablečných ježků, navlékání korálkových náramků a tvoření dřevěných ozdob.
- Samozřejmě jsme nezapomněli na relax a odpočinek po obědě u pohádek a vitamíny v podobě jablíček ze školní zahrady.
- Vzájemná návštěva s MŠ potěšila všechny děti - malé i větší.
- Společně jsme vytvořili betlém, který nám zdobil třídu v posledních dnech roku 2025.
- Nejpilnější žáci opět byli na konci měsíce odměněni medailí...
-
- Měsíc listopad máme v oranžové barvě - plakát s oranžovými věcmi/předměty se nám hodně rychle zaplnil.
- Při práci v družině jsme využili podzimní přírodniny, listy, plody, ... ke hrám i vzdělávání - dětem nedělalo poznávání téměř žádné potíže - jsou to šikulové.
- A samozřejmě jsme si hráli, stavěli, odpočívali...
- Když venku příznivě foukal vítr, i draky jsme vypustili a krásně nám létali a tančili po nebi.
- Ke konci listopadu jsme se začali připravovat na příchod adventu tvořením vlastního adventního kalendáře.
- Také nám sv. Martin konečně s malým zpožděním dovezl sníh. Je jasné, že jsme si bílou nadílku jaksepatří užívali.
- Na konci měsíce jsme opět ocenili nejaktivnější děti listopadovou medailí a drobným dárečkem.
←Předchozí
1
2
Následující→