Naše školka

Mateřská škola je v obci od 1950. Naše mateřská škola je jednotřídní s nejvyšším povoleným počtem 25 dětí. Od roku 2003 je sloučena v právním subjektu se základní školou. Mateřská škola je umístěna v přízemí základní školy u hlavní silnice. Je ale na okraji vesnice, s volným přístupem do přírody.  V budově se nachází také školní jídelna se samostatnou jídelnou pro mateřskou školu i pro základní školu. Součástí budovy je i školní zahrada.

Mateřská škola má už jen 3 místnosti a sociální zařízení. Místnost určená pro spaní byla přenechána pro školní družinu, aby žáci nemuseli přecházet do kulturního domu. Jedna je šatna a dvě místnosti mají děti na hraní, cvičení, práci a různé činnosti. Místnosti pro děti jsou rozděleny do různých koutků pro činnosti a soukromí.

Školní zahradu, která je součástí školy, využíváme pro pobyt venku i pro odpolední činnosti. Děti mají možnost využít sportovní nářadí, průlezku, písek, hračky z domečku…

Provoz naší mateřské školy je od 6,00 – 15,30hod.